Start: 18 września 2016 godz. 10:00
[ Sobótka Rynek]

Niezwykli zawodnicy na starcie 4. Sobótczańskiej Dziesiątki.

Wśród wielu startujących w naszym biegu są ludzie nieprzeciętni, a jednocześnie bardzo życzliwi dla naszego Klubu.

wg4Wojtek Gęstwa – młody, ambitny wrocławski nauczyciel, który postanowił odnaleźć się w sporcie. I dał radę! Jako Dyrektor Biegu i Dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław potrafił nadać nową jakość Maratonowi Wrocław, który po kilku latach wyklęcia odnalazł drogę do medalowej czołówki polskich maratonów. Przy okazji z  Nocnych Wrocławskich Półmaratonów po fatalnym falstarcie poprzedników uczynił najbardziej dynamicznie rozwijający się polski półmaraton w gronie tych z ponad pięciotysięczną frekwencją. Przy tym sam biega i startuje oraz rozwija funkcjonujący także w Sobótce system pozyskiwania kadr do biegania.

 

jarosMichał Jaros – najmłodszy i najbardziej pracowity polski poseł, który wygrał mandat dzięki olbrzymiemu wsparciu internetowym swoich rówieśników. Szef i założyciel piłkarskiego klubu (liga państwowa!!!) na wrocławskiej Różance, sam grający i biegający. Aktywny parlamentarzysta, bardzo nam pomaga przy organizacji Sobótczańskiej 10, którą w ubiegłym roku ukończył z czasem ok. 50 minut. Jeden z organizatorów przyszłorocznych wrocławskich World Games, igrzysk sportów nieolimpijskich. W tym roku ma plan poprawy rekordu życiowego w biegu na 10km właśnie u nas.

worsaZygmunt Worsa – obecny wicestarosta, a wcześniej starosta powiatu świdnickiego. Prezes Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki, wieloletni szef Komisji Rewizyjnej PZLA. Jako prezes ULKS Zielony Dąb Żarów twórca największych sukcesów tego żarowskiego klubu. Wraz z trenerską Jolantą Kumor wychowawca Pawła Fajdka, najlepszego na świecie młociarza, którego znów chce ściągnąć na Dolny Śląsk. Twórca stadionu  la w Żarowie i wychowawca Tomka Rudnika, wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski na 400 m ppł, 4. juniora MŚ w la.

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Komentarze są… niedostępne.

Partnerzy

izba-komornicza-we-wroclawijustitia-polskaokregowa-izba-radcow-prawnych-we-wroclawiuzpprally-masterslogo_SOKSiR_Strona_1

Patronat

maratony-polskie radio-wroclaw-logo-2

Współfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413, „Wdrażanie lokalnej strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europa inwestująca w obszary wiejskie, Instytucja zarządzająca PROW 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

f-ue