Start: 31.08.2019, godz. 20:00
[ Sobótka Rynek]

O biegu

Reaktywacja biegu w niezwykłej formule.

Sobota 01.09.2018, godz. 20:00. Idealny termin dla sprawdzenia formy tych, którzy planują pobiec tydzień później 36. PKO Wrocław Maraton. Późna pora pozwoli wszystkim zdażyć na start i zapewni lepszą temperaturę. W tym czasie prawdopodobnie wszyscy wrócą z urlopów. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego. Zachęcam do pozostania na noc w Sobótce. Ostatnio baza noclegowa znacznie się poprawiła.
Nasz bieg będzie też po raz pierwszy Mistrzostwami Polski Par Małżeńskich. Klasyfikcja powstanie po sumowaniu wyników żony i mężą ale UWAGA!!! po przeliczeniu wyniku z zastosowaniem przeliczników WMA (Światowej Fedaracji LA Masters). Dzięki temu wyrównujemy szansę par bez względu na wiek! Na stronie znajdziecie tabelę. Ze względu na wartości współczynników w praktyce wyniki nie są korygowane dla kobiet w wieku od 23 do 27 lat i mężczyzn od 21 do 29 lat. Po przekroczeniu granicznego wieku wynik w sekundach jest mnożony przez stosowny przelicznik. Przykładowo jeśli małżonkowie w wieku 65 lat uzyskają wyniki 48:30 i 1:05:30 po zastosowaniu przeliczników uzyskamy do klasyfikacji: 37:18 i 47:07 .
Start, meta i zakończenie w Rynku w Sobótce.
Zmieniamy trasę. Odpowiadając na sugestie biegaczy zmniejszamy ilość pętli. Będą dwie zamiast dotychczasowych trzech. Spowoduje to mniejsze prawdopodobieństwo zdublowania. Nowa pętla będzie modyfikacją starszej poprzez dodanie widowiskowej „agrafki” na Alei Świętej Anny. Trasa nie jest płaska ale podbiegi i zbiegi nie są drastyczne.

Nasza Dziesiątka została doceniona przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, który patronuje naszym zawodom. Swój osobisty start zapowiedział Zygmunt Worsa – Prezes Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Patronuje Też Polski Związek Lekkiej Atletyk Masters.
Bieg znalazł się w oficjalnym kalendarzu imprez PZLA:

http://www.pzla.pl/…/4447-5-nocna-bonart-sobotczanska-dzies…

Zdjęcie użytkownika Sobótczańska Dziesiątka.

Personalnie patronem jest aktualny mistrz i rekordzista świata w sztafecie 4x400m – Rafał Omelko.

 

Sponsor Generalny Biegu:

bonart_300

 

Partnerzy

lgd-slezanielogo-pzlamlogo-pzlalogo-dzlalogo-mcstwoja-sobotka

Patronat

radio-wroclaw-logo-2